Beethoven

Kategoria:
Znane psy
Tagi:

Beethoven – najsłynniejszy bernardyn, bohater filmu komediowego z 1992 roku. Film znacznie pomógł poprawić wizerunek bernardynów, który uległ deformacji po wcześniejszym filmie Stephena Kinga z 1981 – Cujo.

Historia Beethovena zaczyna się, gdy był jeszcze szczeniakiem przeznaczonym na sprzedaż w sklepie zoologicznym. Pewnej nocy dwóch złodziei włamało się do sklepu i ukradło kilka psów, w tym Beethovena i jego małego przyjaciela Mitcha. W trakcie ucieczki samochodowej złodziei Mitch uwalnia z klatki Beethovena i razem uciekają z samochodu trafiając do dzielnicy zamieszkiwanej przez państwa Newtonów. Gdy najmłodsza córka Emily odnajduje szczeniaka na wycieraczce jest przekonana że jej tato w końcu kupił jej wymarzonego pieska. Pomimo sprzeciwu ojca, dzieci Newtonów opiekują się szczeniakiem. Imię Beethoven nadają mu po tym, jak usłyszawszy V symfonię Ludwika van Beethovena pies zaczął entuzjastycznie szczekać. Pomimo że Beethoven zrujnował całkowicie dom Newtonów, dzieci coraz bardziej go kochały w odróżnieniu od Georgia Newtona, który chciał jak najszybciej pozbyć się psa z domu. Wbrew woli ojca, dzieci zatrzymują psa.

Pewnego dani Beethoven został poddany rutynowym badaniom weterynaryjnym, podczas których nieuczciwy weterynarz upatrzył sobie w Beethovenie idealnego psa do eksperymentów medycznych. Weterynarz pozoruje wypadek w którym Beethoven go rzekomo ugryzł i zabiera psa do swojej kliniki na obserwację. Świadkiem całego wydarzenia była Emily, i opowiada o wszystkim ojcu. Ten postanawia przeprowadzić śledztwo i dociera do kliniki, w której prowadzi się eksperymenty medyczne na psach. Weterynarz trafia do więzienia, Beethoven staje się bohaterem, a wszystkie psy uwolnione z kliniki zostają mieszkańcami domu Newtonów. Jedną z najsłynniejszych scen filmu jest scena końcowa, gdy Georgie i Alice Newton mówią dobranoc wszystkim swoim pupilom.

Masz pomysł na dobry artykuł?

Zgłoś swój pomysł na artykuł, a jeśli nam się spodoba, dostaniesz atrakcyjną nagrodę.