Dzielny pies Rusty

"Dzielny pies Rusty" lub "Nigdy nie zadzieraj z Rustym" (ang. Rusty: A Dog’s Tale lub Rusty: The Great Rescue, 1998) – amerykański film familijny opisujący przygody psa o imieniu Rusty.

Film jest emitowany w Polsce w telewizji Jetix/Disney XD. Wcześniej emitowany był w telewizji Jetix Play.

Fabuła

Dwa dorosłe psy rasy Beagle są uszczęśliwione, gdy na świat przychodzi im szczeniaczek, Rusty. Już od pierwszych dni swojego życia Rusty okazuje się być rezolutny i dziarski. Gdy Rusty kończy cztery lata, dowiaduje się, że będzie mieć rodzeństwo – wkrótce rodzi się pięć małych piesków. Małe Beagle mieszkają na farmie dwójki starszych ludzi – babci i dziadka, którzy opiekują się dwójką rodzeństwa, którym rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Dziadkowie coraz bardziej się smucą, gdy przyjeżdża do nich dwójka dalekich kuzynów, którzy domagają się pieniędzy. Babcia i dziadek są na nich wściekli – od zjedzenia tortu na urodziny wnuków, do szantażu w postaci sprzedania farmy, ponieważ kuzyni są prawowitymi właścicielami ziemi. Ku rozpaczy rodzeństwa, dziadkowie są zmuszeni sprzedać małe szczeniaczki. Zamieszczają ogłoszenie w gazecie, i wkrótce ma pojawić się pierwszy klient. Klient, bogaty biznesmen, niespodziewanie, gubiąc się w mieście, spotyka kuzynów, i prosi ich o wskazówkę, gdzie jest. Mówi im o szczeniakach. Biznesmen nie zauważa, że kuzyni go okradają. Oni tymczasem jadą na farmę, i po kryjomu kradną szczeniaki. Kuzynka w samochodzie zauważa, że jeden Beagle jest mały i markotny. Kuzynka podejrzewa u niego chorobę, i zakłada, że nikt go nie kupi. Wyrzucają go więc w paskudny sposób z worka, i jadąc samochodem, wyrzucają biedne szczeniątko przez okno, zostawiając je same w gąszczu puszczy. Tymczasem rodzeństwo wraz z kolegą zauważa brak szczeniaczków, i razem z Rustym, jego rodzicami i dziadkami oraz wszystkimi zwierzakami wyruszają na poszukiwania. Tu zaczyna się przygoda. Warto wiedzieć, że szczeniaczki zostaną uratowane przez Rusty’ego i zwierzęta, a kuzyni aresztowani. Dziadkowie znowu zostaną spadkobiercami majątku, który ukrywali przed nimi kuzyni. Szczeniaczki nie są na sprzedaż. Dzięki Rusty’emu.

Boheterowie:

Rusty – główny bohater. Pies rasy Beagle. Umie mówić, ale wiedzą o tym tylko zwierzęta.

Szczeniaczki – co prawda nie mają imion, ale są głównymi bohaterami.

Mama – suczka rasy Beagle.

Tata – pies rasy Beagle.

Dziadkowie Jory i Tess – dziadkowie rodzeństwa, dobrzy ludzie, którym przytrafiły się złe rzeczy.

Rodzeństwo – bardzo grzeczne dzieci.

Kolega – kolega rodzeństwa. Jest Murzynem.

Szeryf Wilson – tata kolegi rodzeństwa. To on aresztuje kuzynów.

Kuzyni Bart i Bertha – okropni ludzie. Są podli i każdemu źle życzą.

Zwierzęta – dzięki nim i Rusty’emu szczeniaczki się odnajdują. Jest między nimi, na przykład, słoń Ellie, który specjalnie strącił kuzynów do bagna, dwa żółwie, które organizują wyścigi, dwie kaczki, które biją się o jajko.

Masz pomysł na dobry artykuł?

Zgłoś swój pomysł na artykuł, a jeśli nam się spodoba, dostaniesz atrakcyjną nagrodę.