Porady ekspertów

 • Czesanie psa

  Dodane przez:
  Adam, 20.09.2010
  Kategoria:
  Zdrowie i pielęgnacja

  Odpowiednie zadbanie o sierść naszego pupila stanowi ważny element jego zdrowia i pielęgnacji. Od dawna ludzie uważali, iż częste czesanie włosów poprawia ich kondycję, staję się dzięki temu piękniejsze i zdrowsze. Zwierzęta również chcą być piękne, jednak same nie są w stanie się czesać i muszą liczyć się z pomocą ludzką. Czesanie naszego pupila to nie tylko jego sierść w doskonałej kondycji ale również mniej sierści na meblach czy też dywanie. Szczotkowanie wyzwala w skórze naturalny olej, pozwalający utrzymać sierść miękką i błyszczącą. Psy bardzo chętnie poddają się tej czynności, choć niektóre z wielkim oporem, dlatego też warto zrobić to w odpowiedni sposób.Więcej

 • Nauka komendy "siad"

  Dodane przez:
  Adam, 20.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Nauka psa dobrych nawyków, a w szczególności komend i pełnego posłuszeństwa wobec swojego opiekuna to poświęcenie dość długiego czasu i ogromne zaangażowanie zarówno ze strony człowieka jak i pupila. Psy pod wieloma względami są jak ludzie, niektórzy uczą się wolno, inne stosunkowo szybko. Skupmy się na komendzie „siad” i nauce tej komendy psa.

  Przy nauce tej niezbyt trudnej z pozoru komendy, zastosujemy pewien wybieg psychologiczny oraz użyjemy ulubionych smakołyków naszego psa. Całą naukę komendy postaram się przedstawić w postaci określonych punktów, które powinny zapewnić końcowy sukces.
  Więcej

 • Elektroniczna systemy treningowe

  Dodane przez:
  Adam, 17.09.2010
  Kategoria:
  Akcesoria dla psa

  Treningowa obroża elektroniczna jest niezwykle skuteczna i naprawdę bardzo efektowna. Należy jednak pamiętać o odpowiednim użytkowaniu jej. Polega ona na pełnej współpracy z psem i wymaga od użytkownika jedynie minimum wysiłki w celu nauczenia psa wszystkich pozytywnych nawyków. Elektronicznych systemów treningowych nie należy stosować jedynie jako sposobu karania psa. Sprzęt ten, odpowiednio użytkowany pozwala w krótkim czasie uzyskać doskonałe wprost efekty szkoleniowe i dać jeszcze większą radość z posiadania psa jego właścicielom.

  Więcej

 • Rozmowa z psem

  Dodane przez:
  Adam, 16.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Jak sami wiemy na świecie istnieje wiele ras psów. Każda z nich, a właściwie każdy pies ma inny charakter i zupełnie inaczej reaguje na cały świat który go otacza. Nie jest to jednak jakąkolwiek barierą by psy rozumiały siebie nawzajem i uczyły się od siebie. Dlatego też człowiek, który zdecyduje się na przygarnięcie psa, powinien bacznie go obserwować, uczyć się jego zachowań, psiego języka oraz wszystkich zwyczajów jakie rządzą psim światem, co znacznie ułatwi jego wychowanie i zrozumienie. Więcej

RSS

Nasi eksperci

Wypowiadają się dla Was na forum i zawsze dzielnie służą radą.