Podróże

 • Jak działa mikroczip.

  Dodane przez:
  Adam, 23.09.2010
  Kategoria:
  Podróże

  Mikroczip jest urządzeniem pasywnym potrzebującym do swojej aktywacji fal radiowych generowanych przez specjalny czytnik.
  Mikroczip składa się z małego układu scalonego, zaprogramowanego losowo wybranym, 15 cyfrowym numerem. Układ ten, połączony jest z ferrytowym rdzeniem i kondensatorem, na który nawinięta jest miedziana cewka, działająca na zasadzie anteny. Wymiary takiego całego układu to około 9 mm x 1,5 mm. Jest on zatopiony w specjalnej szklanej kapsule, odpowiadającej ziarenku ryżu i mierzącej 12 mm x 2.1 mm.
  Więcej

 • Chodzenie na smyczy

  Dodane przez:
  Adam, 22.09.2010
  Kategoria:
  Podróże

  Nauka chodzenia psa na smyczy jest bardzo ważna w kontekście wspólnych spacerów. Pies nie posiada wrodzonej umiejętności chodzenia na smyczy, dlatego trzeba mu ją wpoić tak by nie wyrywał się na smyczy ani jej nie ciągnął. W miarę potrzeby należy wydłużać lub skracać smycz, dając psu więcej lub mniej swobody. Podstawową zasadą prowadzania na smyczy jest to iż to opiekun wychodzi z psem na spacer a nie pies z opiekunem. Dlatego też ważne jest przy nauce podkreślanie pewnych rzeczy.Więcej

RSS

Nasi eksperci

Wypowiadają się dla Was na forum i zawsze dzielnie służą radą.