Usuwanie zapachu psiego moczu

Dodane przez:
Adam, 23.09.2010
Kategoria:
Pies w domu

Czasem dochodzi do pewnych sytuacji, kiedy zmuszeni jesteśmy usunąć zapach psiego moczu z fotela, dywanu, kanapy. Dobrze, że nie musimy robić tego zbyt często. Mimo tego iż pies odda mocz na którąś z tych rzeczy, po wyschnięciu nadal pozostaje brzydki zapach, trudny do usunięcia. Są jednak i na to sposoby.

Jednym ze sposobów usuwania przykrego zapachu psiego moczu jest przygotowanie specjalnej papki z sody oczyszczonej. Papkę tą, wcieramy w całą powierzchnię na której znajdował się mocz. Po wyschnięciu całość zmywamy octem. By wyciągnąć wilgoć z miejsca które czyściliśmy, przykładamy papierowe ręczniki. Cały proces czyszczenia powtarzamy jeszcze raz. Na koniec powierzchnię czyszczoną przemywamy czystą wodą i kładziemy na to ręczniki papierowe by usunąć nadmiar wilgoci. Dobrym wyjściem jest wysuszenie tego miejsca w naturalny sposób, tzn. wystawienie go na słońce. Można również użyć suszarki do włosów i za jej pomocą troszkę podsuszyć miejsce które czyściliśmy. Zapach octu będzie jeszcze wyczuwalny przez około dwa dni.

Kolejnym sposobem jest nabycie specjalnych środków chemicznych, usuwających przykry zapach psiego moczu. Są one tanie i bardzo skuteczne. Środki te dostępne są zarówno w sklepach zoologicznych jak i z artykułami chemicznymi.

Woda utleniona to również bardzo dobry środek chemiczny służący do usuwania przykrego zapachu moczu. Podczas jej zastosowania należy zachować jednak ostrożność, gdyż może uszkodzić tkaniny, dlatego najpierw należy wypróbować niewielką jej ilość w niewidocznym miejscu pozostawiając do wyschnięcia i dopiero po uzyskaniu pewności iż nie dzieje się nic złego zastosować go na cały obszar. Po użyciu wody utlenionej możemy również jeszcze raz dokonać czyszczenia obszaru za pomocą zwykłego środka do prania kanap czy też dywanów oraz odkurzacza.

Pomocny w takiej walce jest również płyn do płukania ust. Sposób ten, jest bardzo podobny do tego z sodą i octem. Odrobinę płynu do płukania ust rozcieńczamy z wodą i tak przygotowanym roztworem przemywamy zabrudzoną powierzchnię. Całość osuszamy za pomocą papierowych ręczników. Zapach płynu do płukania ust będzie również wyczuwalny przez kilka dni jednak przykry zapach moczu zniknie.

Zapach moczu psa można usunąć również za pomocą amoniaku i mydła. Podobnie jak w poprzednich przypadkach robimy specjalny roztwór w proporcjach 1:1 i nim czyścimy zabrudzoną powierzchnię.

Z naturalnych sposobów wywabiania przykrego zapachu możemy wymienić zastosowanie mąki kukurydzianej. Posypujemy nią miejsce, w którym pies oddał mocz i po kilkunastu minutach spłukujemy je wodą. Zabieg ten nie pozostawia żadnych zapachów.

W przypadku zdecydowania się na użycie środków chemicznych, w grę wchodzi również wybielacz do tkanin kolorowych, jednak należy z nim obchodzić się ostrożnie, podobnie jak z wodą utlenioną. Odrobinę wybielacza wcieramy w plamę a za pomocą papierowych ręczników zbieramy nadmiar wilgoci.

RSS

Nasi eksperci

Wypowiadają się dla Was na forum i zawsze dzielnie służą radą.