Pies w domu

 • Pies i kot pod jednym dachem

  Dodane przez:
  Adam, 27.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Wielu przyszłych właścicieli psów, posiadających już zwierzęta domowe takie jak królik, kot zadaje sobie pytanie, czy pies będzie mógł żyć razem z tymi zwierzętami pod jednym dachem. Zastanawiają się oni również co należy zrobić, by uniknąć konfliktów między zwierzętami i czy jest to w ogóle możliwe.
  Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że pies jest drapieżnikiem, i jak każdy drapieżnik zdolny jest do polowania oraz zabijania swoich ofiar, nawet takich które znacznie przewyższają jego masę i wysokość, potrafiących również się bronić. Łowieckie zachowania u psa uaktywniają się na widok poruszających się małych u dużych zwierząt. Nie jest ważne czy pies jest w takim wypadku głodny czy też najedzony. Poluje pomimo tego. Psi instynkt łowiecki jest szczególnie silny u ras myśliwskich, które zostały specjalnie wyselekcjonowane w tym kierunku.
  Więcej

 • Usuwanie zapachu psiego moczu

  Dodane przez:
  Adam, 23.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Czasem dochodzi do pewnych sytuacji, kiedy zmuszeni jesteśmy usunąć zapach psiego moczu z fotela, dywanu, kanapy. Dobrze, że nie musimy robić tego zbyt często. Mimo tego iż pies odda mocz na którąś z tych rzeczy, po wyschnięciu nadal pozostaje brzydki zapach, trudny do usunięcia. Są jednak i na to sposoby.Więcej

 • Aportowanie

  Dodane przez:
  Adam, 22.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Każdy z posiadaczy psów chce by jego pupil poznał jak najwięcej komend i opanował je do perfekcji. Jedną z takich komend jest „aport”. To bardzo użyteczna i pomocna komenda przy tworzeniu więzi między opiekunem a psem. Warto więc poznać najlepsze metody, aby nauczyć psa aportować.
  Więcej

 • Jak uspokoić psa podczas burzy

  Dodane przez:
  Adam, 21.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Podczas burzy psy o charakterze bojaźliwym odczuwają bardzo duży niepokój. Często w strachu przed błyskami i grzmotami ich zachowanie staje się odmienne i niezrozumiałe dla opiekunów. Powodem takiego a nie innego zachowania jest to, iż psy słyszą dźwięki głośniej niż burze. Uspokojenie psa podczas burzy, wymaga od jego właściciela czasu, cierpliwości i szkolenia w tym kierunku. Warto jednak pokusić się o to gdy zostawiamy psa samego w domu.Więcej

 • Nauka komendy "siad"

  Dodane przez:
  Adam, 20.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Nauka psa dobrych nawyków, a w szczególności komend i pełnego posłuszeństwa wobec swojego opiekuna to poświęcenie dość długiego czasu i ogromne zaangażowanie zarówno ze strony człowieka jak i pupila. Psy pod wieloma względami są jak ludzie, niektórzy uczą się wolno, inne stosunkowo szybko. Skupmy się na komendzie „siad” i nauce tej komendy psa.

  Przy nauce tej niezbyt trudnej z pozoru komendy, zastosujemy pewien wybieg psychologiczny oraz użyjemy ulubionych smakołyków naszego psa. Całą naukę komendy postaram się przedstawić w postaci określonych punktów, które powinny zapewnić końcowy sukces.
  Więcej

 • Rozmowa z psem

  Dodane przez:
  Adam, 16.09.2010
  Kategoria:
  Pies w domu

  Jak sami wiemy na świecie istnieje wiele ras psów. Każda z nich, a właściwie każdy pies ma inny charakter i zupełnie inaczej reaguje na cały świat który go otacza. Nie jest to jednak jakąkolwiek barierą by psy rozumiały siebie nawzajem i uczyły się od siebie. Dlatego też człowiek, który zdecyduje się na przygarnięcie psa, powinien bacznie go obserwować, uczyć się jego zachowań, psiego języka oraz wszystkich zwyczajów jakie rządzą psim światem, co znacznie ułatwi jego wychowanie i zrozumienie. Więcej

RSS

Nasi eksperci

Wypowiadają się dla Was na forum i zawsze dzielnie służą radą.