ZAGRODA KURPIOWSKA ANIELSKI ZAKĄTEK

Adres:
Czarnia 29/
07-420 Kadzidło
Telefon:
tel.: 696447743, 696447742
Ocena:
Liczba opinii:
0 opinie
Dodaj opinię
Zgłoś nadużycie
Zgłoś nadużycie

„ANIELSKI ZAKĄTEK” usytuowany jest w niewielkiej wsi CZARNIA (zwanej Czarnią Kadzidlańską) na skraju Puszczy Zielonej w REZERWACIE CZARNY KĄT.

Jednym z atutów naszej lokalizacji są niezapomniane widoki, bliskość przyrody i świeże powietrze. Zapewniamy ciszę i spokój. Wieś Czarnia charakteryzuje się rozproszonymi pośród pól i łąk gospodarstwami co zapewnia nieskrępowaną prywatność.

Dom położony jest na działce 0,6 hektara, który pozostawiamy pod Twoją opiekę.

ATRAKCJE:

ROWERY I GRZYBOBRANIE

Rozciągające się wokół lasy zachęcają do wycieczek rowerowych, spacerów ,a miłośnikom grzybobrania gwarantują owocne zbiory.

Goście do dyspozycji mają 5 rowerów wraz z fotelikiem dla jednego małego dziecka (w cenie wynajmu zagrody) i oczywiście w sezonie grzyby w lesie:-)

GRILL I OGNISKO

Do dyspozycji gości jest miejsce na ognisko oraz taras z meblami ogrodowymi ,na którym można pogrilować i z przyjemnością wypić poranną kawę wsłuchując się w śpiew słowików.

QUADY I PREZENT OD GOSPODARZA

Piękne tereny leśne i bezdroża zachęcają do rekreacyjnej jazdy na quadach.

Dla gości 1 godzina nauki lub jazdy quadem - GRATIS.(przy pobycie minimum 7 dni ORAZ DODATKOWO PREZENT OD GOSPODARZA, PO KTÓRYM JAZDA QUADEM JEST ZABRONIONA -:)

Istnieje możliwość użyczenia dwóch quadów o pojemności 160 cm3.

PLAC ZABAW

Dysponujemy placem zabaw przygotowanym dla starszych jak i młodszych dzieci. Nikt nie powinien się nudzić. Do dyspozycji dzieciaków jest domek, piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki, drabinka ,opona i dwa hamaki.

HUŚTAWKA POD DĘBEM

Na niej z przyjemnością spędzisz czas i w pełni się zrelaksujesz.

KIJKI TRENINGOWE DO NORDIC WALKING

Bliskość lasu i pięknych ścieżek leśnych zachęcają do uprawiania sportu jakim jest Nordic Walking(w cenie wynajmu zagrody 3 pary kijków ).

Nordic Walking to najprościej ujmując – spacer z kijkami.

Jednak to stwierdzenie nie pokazuje sedna tej wspaniałej dyscypliny. Należy dodać że, jest to spacer wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków.Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, które normalnie są zaniedbywane - a zatem ćwiczyć całe ciało. Treningowi poddawane są jednocześnie nogi i biodra, jak i górna część ciała ręce, bark, ramiona, mięśnie klatki piersiowej oraz kręgosłupa. Uczestniczą w tym niemal wszystkie mięśnie, badania dowodzą czynne zaangażowanie około 90% mięśni ciała. Również spalanie kalorii jest intensywniejsze niż podczas biegania i to o 20%.

CIEKAWE MIEJSCA

W pobliżu znajdują się interesujące miejsca do zwiedzania i na wycieczki rowerowe takie jak:

- rezerwat Serafin ze zbiornikiem wodnym,

- rezerwat Olsy Płoszyckie ze zbiornikiem wodnym,

-Zbiornik-zalew w miejscowości Wykrot

- miejscowość Kadzidło ze skansenem kurpiowskim(Wesele Kurpiowskie),

- miejscowość Nowogród ze skansenem kurpiowskim,

- wieś Dąbrówka z zabytkowym kościołem,

- wieś Łyse (palma kurpiowska),

- wieś Lipniki z zabytkowym Kościołem,

-miasto Myszyniec - Miodobranie Kurpiowskie

Po sąsiedzku mieszka rzeźbiarz ludowy, u którego można zakupić rzeźby jak również zamówić plener rzeźbiarski (pomyśl, dlaczego nie??? być może odkryjesz w sobie ukryty talent rzeźbiarski?).

Do najbliższej rzeki Szkwy jest 1,5 km,zalewu w Wykrocie 18 km, a najbliższego jeziora Nidzkiego 38 km.

Możliwość zakupu u najbliższych sąsiadów świeżego koziego i krowiego mleka, sera, jaj,wędzonej wędlinki, wiejskiego chleba i placka.

Spokój,las, wspaniałe powietrze i krajobrazy pozwolą zregenerować twoje siły i "naładować akumulatory".

Opinie o miejscu

Znasz ciekawe miejsce?

Poinformuj nas, a my umieścimy informację o nim na stronie.